Zaznacz stronę

Koniec z brzydkim pismem

W ramach stałego cyklu informacyjno szkoleniowego, realizowanego w poradni, zapraszamy na spotkanie pt: „Koniec z brzydkim pismem”

Dysgrafia, brzydkie pismo? Jest na to sposób:

Pismo jest jednym z narzędzi komunikacji człowieka. Zazwyczaj dysgrafia lub brzydkie pismo jest objawem znacznie utrudniającym życie szkolne dziecka. Problem wydaje się być duży, bo wielu jest uczniów, których zeszyty przedmiotowe mimo starań przypominają jedynie brudnopisy. Taki stan rzeczy powoduje, że uczniowie nie porozumiewają się przy pomocy pisma, nie uczą się również ze swoich notatek. Problemem okazuje się odczytywanie ich prac podczas sprawdzianu i egzaminów. Moje wieloletnie poszukiwania różnych rozwiązań, w tym propozycja zmiany pisma na drukowane lub tzw. biblioteczne, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Dopiero stworzenie innego pola do zapisu tekstu, jak również kratki o innych wymiarach, przyniosło niebywały efekt. Opracowane przeze mnie i opatentowane (Urząd Patentowy RP-wzór patentowy Nr Wp.14896) zeszyty pod nazwą „GRAFOPOMOCNIK” likwidują przyczyny brzydkiego pisma. W GRAFOPOMOCNIKU zapis nabiera płynności, litery są prawidłowo łączone, są jednakowej wysokości. Pisany tekst jest czytelny.

Zagadnienia realizowane w trakcie spotkania:

  • zaburzenia percepcyjno-motoryczne i ich wpływ na grafię
  • prezentacja przypadków – analiza porównawcza z zastosowaniem klasycznych i nowych zeszytów
  • dyskusja

Na spotkanie serdecznie zapraszam nauczycieli wszystkich przedmiotów, a zwłaszcza nauczycieli języka polskiego oraz nauczania zintegrowanego.

Koszt szkolenia: 100 zł od osoby.
Osoba prowadząca mgr Ewa Ligięza – psycholog-terapeuta

Data spotkania: do uzgodnienia, w momencie zgłoszenia się co najmniej 15 osób

TEL : 81 525-01-17 – (codziennie w godz. 9-17)

Wydajemy zaświadczenia o udziale w spotkaniu.